Spadają ceny mleka

Ciągle spadają ceny mleka. W lipcu tylko w trzech województwach rolnicy za litr mleka dostawali 1,3 zł - w podlaskim, warmińsko-mazurskim i dolnośląskim. W podlaskim cena skupu dalej spada, choć wciąż jest najwyższa w Polsce.

Średnie ceny skupu mleka wylicza Główny Urząd Statystyczny. W województwie podlaskim są one niemal cały czas wyższe niż w pozostałych częściach Polski, Choć ciągle spadają. Jednak w lipcu odnotowano niewielki wzrost. W czerwcu mleczarnie płaciły rolnikom około 136,7 zł za 1 hektolitr mleka, a w lipcu już tylko 135,99 zł.

Średnia cena skupu mleka w Polsce wyniosła w lipcu 129,38 zł/hl, czyli była o 0,7 proc. wyższa niż przed miesiącem. Jednak w porównaniu do poprzedniego roku, spadek cen jest ogromny, bo przed rokiem rolnicy otrzymywali kwotę wyższą o około 4,1 proc.

dodany 2018-08-23 13:39 przez MJS

źródło: Własne

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją