Ruszył konkurs plastyczny ?Natura 2000 i przyroda mojego regionu?

Zachęcenie uczniów do poznawania cennych, zagrożonych wyginięciem gatunków roślin i zwierząt, które chronione są na obszarach Natura 2000 to cel konkursu plastycznego dla szkół podstawowych. Konkurs organizowany jest przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej ?Poznaj swoją Naturę?, współfinansowanej przez Unię Europejską

ze środków instrumentu finansowego LIFE+ oraz ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Konkurs plastyczny ?Natura 2000 i przyroda mojego regionu? ma zachęcić najmłodszych uczniów do podejmowania działań w zakresie ochrony przyrody oraz przybliżyć im kluczowe założenia programu Natura 2000.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, które znajdują się na obszarach Natura 2000 objętych działaniami projektowymi w ramach kampanii ?Poznaj swoją Naturę?, tj.:

? Puszcza Białowieska ? województwo podlaskie,

? Ostoje Nietoperzy Beskidu Wyspowego ? województwo małopolskie,

? Przełom Wisły w Małopolsce ? głównie województwo lubelskie,

? Dolina Środkowej Noteci i Kanału Bydgoskiego ? głównie województwo wielkopolskie,

? Bieszczady ? województwo podkarpackie.

?Kształtowanie świadomości związanej z ochroną środowiska naturalnego i różnorodnością biologiczną powinno rozpoczynać się już od najmłodszych lat. Dlatego, chcąc zachęcić dzieci do poznawania cennych, zagrożonych wyginięciem gatunków roślin i zwierząt występujących na terenie naszego kraju, zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym. Połączymy w ten sposób przyjemne z pożytecznym? ? mówi Michał Kiełsznia, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska.

Uczniowie mogą uczestniczyć w konkursie w dwóch kategoriach wiekowych. Zadaniem dzieci z klas I?III będzie stworzenie ?Maskotki Natury 2000?, która ma przedstawiać wybrany gatunek zwierząt lub roślin chronionych w ramach programu Natura 2000 występujących w Polsce. Mogą w tym celu korzystać z dowolnych materiałów. Z kolei uczniowie klas IV-VI mają przygotować w dowolnej formie i technice pracę pt. ?Natura 2000 w mojej okolicy?. Może to być np. prezentacja, kolaż, zdjęcia, mapa czy komiks. Uczestnicy konkursu proszeni są także o uzasadnienie wyboru tematu swojej pracy, a każdy z projektów powinien zostać odpowiednio opisany przez nauczyciela. Prace można zgłaszać do 31 maja 2014 r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest przed zakończeniem roku szkolnego.Zwycięskie prace zostaną wyłonione przez Komisję Konkursową, w skład której wchodzą przedstawiciele Organizatora ? Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Na autorów najlepszych projektów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Kampania ?Poznaj swoją Naturę? to kolejna inicjatywa Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, której celem jest popularyzacja wiedzy i dzielenie się doświadczeniami dotyczącymi współistnienia człowieka z przyrodą w obszarach Natura 2000.

Szczegóły dotyczące projektu oraz samego konkursu dostępne są na stronie: www.poznajnature.pl oraz portalu Facebook: www.facebook.com/poznajnature .

Więcej informacji udziela:

Monika Jakubiak-Rososzczuk

rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

tel. kom.: 783-923-727

e-mail: Monika.Jakubiak@gdos.gov.pl

Monika Sternik

Fabryka Komunikacji Społecznej

tel. 22 8236093, 22 6161217

e-mail: m.sternik@marketingspoleczny.pl

z miasta Białystok

dodany 2014-04-16 10:36 przez m.zakrzewska

źródło: www.poznajnature.pl

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją