Marynarka wojenna konikiem białostockiej młodzieży

Uczniowie białostockich szkół udowodnili, że mają sporo do powiedzenia w typowo morskim temacie. Zajęli miejsce na podium w turnieju ?Polska Marynarka Wojenna, a historia wybrzeża polskiego?, zorganizowanym przez Ligę Obrony Kraju.

Jubileuszowy, 50. turniej odbył się na początku czerwca w Jastarni.

Po trzech dniach zmagań reprezentanci białostockich szkół w składzie: Radosław Bogacewicz (VIII LO), Justyna Kaczmarczyk (PG Nr 20) oraz Jakub Nawrocki i Aleksandra Żamojda (Społeczne Gimnazjum Nr 8) wrócili z tarczą, zajmując III miejsce. Powód do radości jest tym większy, że - jak podkreślają uczestnicy i trenerzy - poziom turnieju był bardzo wysoki. Konkurowano w pięciu kategoriach: quiz wiedzy o historii Polskiej Marynarki Wojennej, strzelanie z karabinu pneumatycznego, pływanie na 50 metrów, rzut rzutką ratowniczą i wiązanie węzłów żeglarskich na czas.

Oprócz klasyfikacji zespołowej, nasi zawodnicy zajęli też wysokie miejsca indywidualnie: Jakub Nawrocki zwyciężył w klasyfikacji generalnej gimnazjalistów i zajął II miejsce w rzucaniu rzutką ratowniczą, zaś Radosław Bogacewicz w ?rzutce? zdobył I miejsce.

Niewątpliwie, oprócz cennych trofeów w postaci pucharów i nagród rzeczowych, miłą niespodzianką była sama uroczystość rozdania nagród, która odbyła się w Gdyni przed legendarnym ORP Błyskawica w obecności wojskowych Marynarki Wojennej.

- Tak wysokie miejsca to nie przypadek ? mówi trener i opiekun białostockiej grupy, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSTiO, Artur Sobolewski. - Selekcja i próby dostania się do głównych eliminacji w Jastarni trwały 2 lata. Ale starania opłaciły się. Każda dziedzina sportu wymaga dużej determinacji i poświęcenia, których naszym zawodnikom nie brakuje. W przyszłym roku będziemy mierzyć jeszcze wyżej.

z miasta Białystok

dodany 2012-06-13 13:49 przez maszmedia

źródło: własne

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją